Katsorsaavik Nuuk

Personale

Vores erfarne behandlingsteam består af omsorgsfulde medarbejdere med forskellige relevante uddannelser, socailrådgivere, terapeuter, alkohol- og misbrugsbehandlere etc. Vi arbejder tæt sammen med dig og din familie for at udvikle en individuel behandlingsplan, specielt designet til dine behov. Nogle af os har været hvor du er nu. Vi ved, hvad der skal til og hvordan vi kan hjælper dig tilbage til en menningsfuld tilværrelse, uden selvnedgørende adfærd.

Joori Lundblad
Behandlingsleder

Mail: joori@kanu.gl

Grethe Kramer Berthelsen
Direktør

Mail: grethe@kanu.gl

Ove Karl Berthelsen
Administrator

Mail: okb@kanu.gl

Henni kilsen
Behandler

Mail: henni@kanu.gl

Margethe Geråe
Behandler

Mail: magrethe@kanu.gl

Rosine Berthels
Behandler

Mail: rosine@kanu.gl

Arqaluk Kramer Berthelsen
Administrator

Mail: arqaluk@kanu.gl

Frederik Fali Hansen
Behandler

Mail: frederik@kanu.gl

Laila Andersen
Behandler

Mail: laila@kanu.gl

Ane jeremiassen
Behandler

Mail: @kanu.gl